ES parama


Turistams
Ekskursijos po Bernardinų ansamblį PDF Spausdinti El. paštas

Kviečiame Jus į išskirtines, netradicines ekskursijas po vieną įspūdingiausių gotikos šedevrų Vilniaus širdyje - Bernardinų istorinį architektūrinį ansamblį!

Ekskursijų metu ne tik sužinosite daug negirdėtų faktų apie šį unikalų istorinį architektūros paminklą, bet ir išgirsite apie čia jau daugiau kaip 500 metų gyvenančių vienuolių pranciškonų kasdienybę, Mažesniųjų brolių vienuolyno istoriją, regulą, tradicijas, šventes.  Ekskursijų, kurios trunka 1,5 valandos, metu apsilankysite smalsuolių žvilgsniams paprastai uždarose erdvėse. Užkopsite į bažnyčios varpinę, palėpę, iš kurios atsiveria nuostabi Vilniaus senamiesčio panorama, nusileisite į požemius, kur buvo laidojami vienuoliai, užeisite į Šventųjų laiptų koplyčią. 

Susitikimo vieta - Bernardinų bažnyčios šventorius, prie Turizmo informacijos centro.

Ekskursijų  pradžia – 12 val.

Ekskursijų dalyviams BŪTINA išankstinė registracija telefonu +370682 40216 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Ekskursijos (lietuvių, anglų, rusų, lenkų kalbomis) vyksta ir kitomis savaitės dienomis pagal atskirą susitarimą.

Būsime dėkingi už auką Bernardinų istorinio architektūrinio ansamblio išlaikymui. 

 

 

 
Ekskursijos registracija PDF Spausdinti El. paštas
- Grupės registruojamos bei informacija teikiama elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu: +370 682 40216. 
 
Už ekskursiją maloniai prašome paaukoti laisvanorišką auką, skirtą Bernardinų istorinio - architektūrinio ansamblio išlaikymui.
 
Trumpasis maršrutas PDF Spausdinti El. paštas
Ekskursijos pradžia – bažnyčioje. Naujai atidengtomis freskomis išpuoštu vienuolyno koridoriumi patenkame į gotikinį kiemelį, apžiūrime presbiteriją – vienuolių chorą, požeminę kriptą, gotikinės varpinės bokštą. Sugrįžtame į bažnyčią. Maršruto trukmė: 30-45 min.
 
Ilgasis maršrutas PDF Spausdinti El. paštas
Šis maršrutas pratęsia trumpąjį. Aplankius gotikinės varpinę, kopiama sraigtiniais laiptais pietryčių bokštu (75 laipteliai) į bažnyčios palėpę: apžiūrime unikalią medinę stogo konstrukciją, bažnyčios skliautų mūrą iš viršaus, šaudymo angas bei nuostabią Vilniaus panoramą 360° kampu (Gedimino pilį, Trijų kryžių kalną, Senamiesčio bažnyčias). Nusileidžiame šiaurės vakarų bokštelio sraigtiniais laiptais (69 laipteliai) į bažnyčios balkoną, kuriame anksčiau meldėsi kontempliatyviosios vienuolės pranciškonės. Nuo XIX a. šiame balkone – vargonai. Sugrįžtame į bažnyčią.

Prieš pasirinkdami šį maršrutą, įvertinkinte savo jėgas užkopti į 17 metrų aukštį.  Maršruto trukmė: 60-80 min.
 
Lankymo tvarka PDF Spausdinti El. paštas
1. Bažnyčia yra atidaryta: pirmadieniais,antradieniais: 9.00-18.00 val., trečiadieniais-penktadieniais: 7.00–19.00 val., šeštadieniais-sekmadieniais: 8.00–19.00 val.
2. Ekskursijos vedamos antradieniais-šeštadieniais nuo 10 val. iki 17 val. nustatytu maršrutu iš anksto sutartomis valandomis. Lankytojai renkasi Bernardinų Bažnyčios viduje prie pagrindinio įėjimo;
3. Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis ne mažesnei nei 8 asmenų grupei;
4. Jei ekskursiją užsisakę lankytojai vėluoja atvykti nepranešę arba atvyksta daugiau nei 15 min. vėluodami, ekskursija nevedama;
5. Ekskursijos nevedamos sekmadieniais, pirmadieniais, liturginių apeigų ir renginių metu;
6. Ansamblio teritorijoje nerūkoma, nevartojami svaigieji gėrimai, netriukšmaujama, nešiukšlinama, nesinaudojama mobiliaisiais telefonais, nefotografuojama su blykstėmis neleistinose vietose, nefilmuojama be leidimo.
 


» VŠĮ „Pranciškonų namai“