ES parama


Vš.Į. „Pranciškonų namai“
KULTŪROS PAVELDO OBJEKTO BERNARDINŲ VIENUOLYNO ANSAMBLIO VILNIUJE SUTVARKYMO III ETAPAS“ PDF Spausdinti El. paštas
Pradedamas vykdyti projektas „Bernardinų vienuolyno ansamblio Vilniuje istorinio architektūrinio ansamblio tvarkybos III etapas“, kuris parengtas galimybių studijos „Bernardinų takais“ ir investicinio projekto 2015 m. liepos 17 d. rinkodaros plano pagrindu. „Bernardinų takai“ – tai projektų grupė, apimanti tris svarbius pranciškonų architektūrinius paminklus Vilniuje, Kaune ir Kretingoje, iš kurių nė vienas šiuo metu nėra pritaikytas kultūrinio, pažintinio, piligriminio turizmo reikmėms. 
Skaityti daugiau...
 
Atgimstantis Bernardinų ansamblis – it ištapytas „Silva Rerum“ tomas PDF Spausdinti El. paštas


Giotto Pranciškus, parėmęs bažnyčią.
 

Daugelis Lietuvos žmonių yra skaitę garsiąją Kristinos Sabaliauskaitės istorinių romanų tetralogiją „Silva Rerum“, ne tik pasakojančią intriguojančią Norvaišų giminės istoriją, bet ir priartinančią prie dabartinio žmogaus XVII–XVIII amžiaus Vilnių, leidžiančią pagyventi to meto miestiečių aktualijomis, užuosti miesto kvapus ir pragaištingų gaisrų degėsius, vaizduotėje pasigrožėti vyravusiomis madomis, bajoraičių suknelėmis, apsilankyti prabangiuose kofenhauzuose ir iš vidaus pažvelgti į paslaptingą vienuolijų gyvenimą.

 

Skaityti daugiau...
 
Vilniaus Bernardinų ansamblio restauracija – it plastinės chirurgijos šedevras PDF Spausdinti El. paštas

Vakarinis skliautas virš vargonų. Šv. Pranciškus angelų apsuptyje.

 

Vilniaus Bernardinų vienuolyno ir bažnyčios istorinis architektūrinis ansamblis – lietuviams ir turistams iš viso pasaulio gerai žinomas Lietuvos vėlyvosios gotikos nacionalinis kultūros paminklas – ir toliau atgauna savo pirmykštį grožį, kurį buvo suniokojęs carinės Rusijos ir sovietinės okupacijos laikotarpis.

Skaityti daugiau...
 
Gal ir nedidelis, bet stebuklas: Kalėdų dovana – sutvarkyta Bernardinų bažnyčia [2011 12 19] PDF Spausdinti El. paštas

Ne kartą degusi ir įvairių istorinių laikotarpių vėjų talžyta Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia vėl gali tikinčiuosius priimti taip, kaip pridera. Bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyne šeimininkaujantys pranciškonų vienuoliai įgyvendino tai, apie ką svajojo ne viena vilniečių katalikų karta – prikėlė šventovę naujam gyvenimui.

Skaityti daugiau...
 
» VŠĮ „Pranciškonų namai“